, Radioaktywna chmura nad Polską? ďťż

Radioaktywna chmura nad Polską?

Niszczarka do głowy
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/112722,radioaktywna-chmura-nad-polska

Doszło do wybuchu w elektrowni atomowej na Zaporożu na Ukrainie, a radioaktywny obłok przesunął się nad Polskę. Tak głosi plotka, która zatacza coraz to szersze kręgi. Czy mamy się czego obawiać?

Jak wiemy z 86 roku długo urywali wybuch w Czarnobylu....może to tylko zwykła plotka ,ale lepiej dmuchać na zimne....


Póki wiatr wieje z zachodu jestem spokojny.

http://www.gammavo.dotdenial.org/
http://radioactiveathome.org/map/
chyba coś jednak na rzeczy
Ale co jest na rzeczy - powiększ mapę, wszystkie odczyty z mierników są na zielono czyli:

Radiation up to 0.3uSv/h

czyli nic nie wykazuje, że jest problem.

Chyba, że jak Ty byłaś na tym linku jakieś detektory wskazywały żółty albo czerwony kolor to wtedy jest gorzej.


z ostatniej chwili

http://www.sfora.pl/Radioaktywny-wyciek-we-francuskiej-elektrowni-atomowej-a59733
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-alarm-w-elektro...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wyciek-w-elektrowni-atomowej-we-Francji,wid,14902119,wiadomosc.html?ticaid=11154a

Alarm w jednej z największych i najstarszych elektrowni atomowych we Francji - Tricastin koło Grenoble. W wodach gruntowych w pobliżu elektrowni odkryto wysoką zawartość radioaktywnego trytu - informuje rmf24.pl.
Potężny grzmot i chmura dymu a następnie olbrzymie obłoki pary wydostające się z wieży kondensacyjnej elektrowni atomowej ANO w Arkansas spowodowały w poniedziałek rano panikę wśród mieszkańców miasta Russellville

Wg raportu NRC (Narodowej Komisji Jądrowej) USA w dniu 9.12.2013 r. o godz. 7.43 CST wystąpiła awaria energetyczna, na skutek której powstał pożar, a następnie eksplozja w podstacji wyjściowej zespołu reaktora 2 elektrowni jądrowej w elektrowni jądrowej ANO w Arcansas.

Przyczyną było zwarcie w transformatorze wyjściowym dostarczającego energie do elektrowni jedną z dwóch linii przesyłowych zabezpieczających prawidłową pracę elektrowni. Zespół reaktora 2 jest w trybie awaryjnego wyłączania reaktora, polegającym na spowolnieniu reakcji jądrowej przez wsunięcie rdzeni grafitowych do reaktora i intensywnym schładzaniu rdzenia. Na skutek braku zasilania zespołu, nie działają pompy chłodzące i pompy cyrkulacji systemu chłodzenia. Częściowe zasilanie jest podawane z agregatów dieslowskich. Działa 3 system chłodzenia, najgorszy z możliwych. Reaktor jest bezpośrednio chłodzony wodą z sieci, a skażona para wodna jest przesyłana do kondensora i wydalana bezpośrednio do atmosfery.

Zespół reaktora 1 pracował w chwili zdarzenia z mocą 98%. Jednak nie dostarcza energii, z powodu automatycznego odłączenia transformatora zasilającego spowodowanego uszkodzeniem w Zespole 2, w związku z czym elektrownia w ciągu 72 godzin musi zacząć przekazywać energie do sieci, lub przejść w stan awaryjnego wyłączenia. Takie awaryjne wyłączenie grozi setkami ton gorącej, skażonej trytem wody zrzucanej do jeziora Dardanelle.

Nie odnotowano uszkodzeń poza elektrownią na skutek tej awarii.

O godz. 9:17 odnotowano zgaszenie pożaru w zespole 2.

Wyciekający olej z palącego się transformatora zanieczyścił jezioro Dardanelle. Większość oleju udało się zebrać i odprowadzić do separatora, jednak nieokreślona ilość przedostała się przez stałe bariery na kanale zasilającym elektrownie. NRC informuje, że jest to olej mineralny, więc nie powinien spowodować skażenia środowiska.

http://losyziemi.pl/usa-potezna-eksplozja-w-elektrowni-jadrowej-arkansas-nuclear-one
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • metta16.htw.pl