, Świadkowie Zmartwychwstania Chrystusa. ďťż

Świadkowie Zmartwychwstania Chrystusa.

Niszczarka do głowy
Jest to uzupełnienie do artykułu Heńka o podobnym tytule zamieszczone na „zbawienie.com”.
http://gazetawarszawska.com/2013/07/20/swiadkowie-zmartwychwstania-chrystusa-wersja-pelna/


Toż to na milę trąci fałszem! Gdzie źródła, inne potwierdzenia? Po dwóch tysiącach lat najlepszym dokumentem udowadniającym zmartwychwstanie jest referat dla KC KPZR Ukrainy? Nawet o autorze nie da się znaleźć żadnej wzmianki, o Greku Germidiuszu nie wspominając…. A konia z rzędem temu, kto wskaże w drukowanym przed 1961 r. (data rzekomej śmierci Bieleckiego) istnienie fragmentu:
“Najnowsze odkrycia w Kapadocji wymagają zmiany naszego poglądu na niektóre nieliczne, ale najważniejsze wydarzenia w historii świata, i to, co wcześniej wydawało się godnym uwagi tylko mitologów, powinno odtąd przyciągać również uwagę i historyków. Nowe dokumenty, pokonujące sceptyków swą siłą dowodową, przemawiają na korzyść największego cudu w historii, o powrocie do życia Tego, Który był go pozbawiony na Kalwarii“.
Na miejscu Henryka zmieniłbym czym prędzej artykuł w witrynie. No, chyba że Henryk chce, żeby nieprzychylni mu ludzie popękali ze śmiechu.
Tak konkretnie to gdzie masz problem?
Czy możesz napisać co jest nieprawdą w tym artykule?
Zaręczam, że nie mam żadnego problemu. Tekst to mieszanka faktów (powszechnie znanych i niekwestionowanych) i kłamstw (rewelacji największego kalibru, o których nikt nigdy nie słyszał). Zmienię zdanie jak ktoś wskaże źródło (a) potwierdzające istnienie Germidiusza i potwierdzenie słów Engelsa.


„Zmienię zdanie jak ktoś wskaże źródło (a) potwierdzające istnienie Germidiusza i potwierdzenie słów Engelsa.”
Uh… OK.
Teraz proszę napisz - fakty powszechnie znane i niekwestionowane. Ciekawi mnie które to są dla ciebie.
Poniżej jest adres pierwotny tego artykułu, teraz należy sprawdzić czy strona jest godna zaufania!
Moim zdaniem strona jest godna zaufania, ponieważ na niej jest masa innych referatów z innych dziedzin życia, i dlaczego ktoś miałby fałszować akurat ten referat?
http://www.mirreferatov.com.ua/referat/ru/religiya/ateisticheskaya-literatura-poslednih-let.html