, Mundur Żołnierza Polskiego ze zbiorów Muzeum Militariów ďťż

Mundur Żołnierza Polskiego ze zbiorów Muzeum Militariów

Niszczarka do głowy
Dzisiaj wziąłem do rączek. Toto dobre

http://www.ksiegarnia.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/produkty/203/.html#!prettyPhoto

W razie gdybyście chcieli rzucić okiem co jest na wystawie, podaję link:

http://www.wroclaw.pl/muzeum-militariow-wystawa-mundur-zolnierza-polskiego


Masz ten katalog, ile w nim jest z II RP ? Bo widzę, że większość to PSZ, LWP i czasy współczesne.
Przedwojennych ciuchów mało. Z dużą dozą tolerancji (dwa niepewne mundury) to będzie 6 sztuk, ale jest 31 PSZ-ów, 3 AWP no i dalej już powojenne ciuchy.
Dla mnie o tyle dobra rzecz, że są też ciuchy z lat 45-59, bo tym się nikt wcześniej nie zajmował (wyjątek: C. Szarugiewicz)
A wygląda to tak:










Fajnie, że wydają takie katalogi ale zawsze irytuje mnie powierzchowność podejścia do tematu muzealników - zdjęcie ogólne i koniec. Czy tak ciężko jest im wykonać kilka zdjęć z uwzględnieniem detali ? Ja raczej nie zainwestuje bo nie moje klimaty.
Tak sobie przejrzałem zdjęcia tej wystawy z linku i od razu nachodzi mnie refleksja na temat indolencji pracowników muzeum strojących manekiny w dowolnie dobrane elementy.
Fotka na której są mundury polowe LWP - deszczyk, moro i puma. Te pasy są raczej przypadkowo przypasowane. Deszczyk powinien chyba mieć pas, który jest na pumie (posiada wczesne okucia). Moro z pasem żołnierskim skórzanym i akcesoriami chyba oficerskimi to nieporozumienie - bo albo pas oficerski skórzany powinien być albo parciany (późniejsza wersja okuć). Puma chyba powinna mieć pas parciany z klamrą WP. Zaznaczam jednak, że średnio się znam na LWP więc może jakąś gafę i ja walnąłem.
Pozdrawiam
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • metta16.htw.pl