, Wyrok: Polnisch verboten! – Polski zakazany! ďťż

Wyrok: Polnisch verboten! – Polski zakazany!

Niszczarka do głowy
Wyrok: Polnisch verboten! – Polski zakazany!- Wojciech Leszek Pomorski

W Niemczech wolno zakazywać języka polskiego – aktualny wyrok ostatniej niemieckiej instancji krajowej – Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe w Niemczech w procesie o zakaz języka polskiego.Informuję, że w głośnej sprawie o germanizację córek Wojciecha Pomorskiego, która była bacznie śledzona i wielokrotnie relacjonowana przez międzynarodowe media, po 10 latach walki o możliwość rozmawiania z nimi w języku polskim i widzenia swoich córek Justyny Marii i Iwony-Polonii Pomorskich, 28.08.2013 otrzymałem wyrok najwyższej (trzeciej) instancji w Niemczech, czyli Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, który potwierdził wyrokiem z dnia 31.07.2013, wydany przez Jugendamt w Hamburgu w dniu 29.01.2004 zakaz używania języka polskiego dla moich córek i dla mnie w Niemczech.

Konsekwencje wyroku dla wszystkich Polaków i obywateli innych państw na terenie Niemiec:

Jugendamt (organizacja o statusie urzędu ds. zarządzania dziećmi i młodzieżą w Niemczech i w Austrii) ma kompetencje zabraniania mówienia w języku polskim, tzn., że każdemu obywatelowi RP przebywającemu w Niemczech można zabierać dzieci oraz zakazywać mówienia z nimi we własnym języku polskim i pod tym pretekstem germanizować, latami izolować od polskich rodziców. Każdy, kto przebywa w Niemczech z własnymi dziećmi, jest zagrożony takim zakazem własnego języka i jego konsekwencjami dla swoich dzieci.

Oryginalny zakaz j.polskiego wydany przez Jugendamt w Hamburgu, link: www.problemamt.de

Treść zakazu

Używania języka polskiego wydanego mnie i moim córkom, przez niemiecką organizację Jugendamt (założoną w obecnym kształcie w 1939 roku przez Hitlera o nieograniczonych uprawnieniach, mającą na celu germanizację dzieci), brzmi po polsku następująco:

„Z fachowo-pedagogicznego punktu widzenia nie leży w interesie dzieci aby podczas spotkań ze swoim ojcem posługiwały się językiem polskim. Jedynie promowanie języka niemieckiego jest dla dzieci korzystne, gdyż w tym kraju wzrastają, tu chodzą i będą chodzić do szkół”

Wydany właśnie utrzymujący w mocy zakaz języka polskiego dla polskich obywateli i członków jednej rodziny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe otworzył mi jednocześnie drogę do dochodzenia sprawiedliwości i praw moich germanizowanych córek oraz moich w Trybunale Spraw Człowieka w Strasburgu.

„Odpolszczenie” dzieci

To jest precedensowy wyrok, pierwszy w powojennej historii Polski i Niemiec, szeroko komentowany i budzący uzasadnione kontrowersje nie tylko w Polsce, Niemczech, ale i w innych krajach Europy.

Zakaz języka polskiego był pretekstem do uniemożliwiania długimi latami kontaktów z córkami, co doprowadziło bardzo szybko moje małoletnie wówczas córki (3,5 i 6 lat), do całkowitego „odpolszczenia”, gruntownego wyrugowania z ich życia nie tylko języka polskiego czy polskiej kultury, ale także całej polskiej części rodziny, a także zupełnego zaniku więzi z ich ojcem posiadającym prawa rodzicielskie (na 10 lat widziałem moje córki jedynie w kilkuletnich odstępach oraz pod dozorem aktywistów Jugendamtu łącznie 16 godzin).

Pogwałcenie praw

Dyskryminująca decyzja niemieckich aktywistów Jugendamtu zatwierdzona teraz przez niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe, jest rażącym pogwałceniem elementarnych praw człowieka, Konstytucji Niemiec i „Traktatu Polsko-Niemieckiego o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy z 17.06.1991 r.” (Artykuł 20 ustęp 1,2,3 i 4 oraz Artykuł 21 ustęp 1 i 2) gwarantującego każdemu człowiekowi m.in. swobodne porozumiewanie się językiem ojczystym w życiu prywatnym i publicznym oraz daje „zielone światło” dla dyskryminacyjnych praktyk i zakazu używania języka ojczystego w relacjach rodzinnych dla obywateli innych narodowości niż niemiecka mieszkających w Niemczech.

W najbliższym czasie mój pełnomocnik mecenas Markus Matuschczyk i ja złożymy skargę przeciw Niemcom za dyskryminację ze względów narodowościowych i językowych do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Wojciech Leszek Pomorski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech

www.dyskryminacja.de

W następnych numerach podamy opisane przez Autora tło wydarzeń.

Red.

http://gazetaobywatelska.info/news/show/1377
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • metta16.htw.pl